Saturday, September 04, 2004


this is aya, my sister's daughter, she was born in 9-1-2004, I love this baby who doesn't let me sleep..nice baby, ha?? Posted by Hello

18 comments:

Fayrouz said...

This is really a cute baby.

They usually cry a lot during the first three months. After that, you may get some sleep.

But, they're always cute.

Anonymous said...

Congratulations
Ur sister have a very wonderful and cute baby
Waw - She is beautiful

Dr.Human said...

Congratulations hnk to your family she is very nice

Hadia ( pseudoname) said...

thanks fayrouz, Ali,and jeff.
I hope she will have a good friends like you in the future :)

Anonymous said...

She's beautiful. Things will get better as time goes by and she gets on a regular routine. Best wishes to you and your family.

Anonymous said...

she really is beautiful, and dont worry, when she grows up, and you always get even (kiddin!!)

Anonymous said...

hey its mea again, i was just wondering if i could link your page up to mine??

markbahner said...

"...I love this baby who doesn't let me sleep..."

???

She looks very quiet in her picture...

;-)

Anonymous said...

Hello Hnk,
What a wonderful photograph of your new family member. Just think, when your neice is older you can tell her that you made her famous. Because people all over the world have seen her as she sweetly sleeps.
I smile at her from Atlanta USA.

My wish for a wonderful life of democracy,
Sarah

Hadia ( pseudoname) said...

A Seun Production, ofcours you can link me, and thank you alot for your nice comment

Mark Bahner,she look quiet in her picture, yes, but I think she was still confus,and not understanding what happend around her, we took pictures for her all the time, whenever she make any new movement, or take any pause.

thank you all anonymous for your comments, I was so happy when I read your comment.

Hadia ( pseudoname) said...
This comment has been removed by a blog administrator.
Anonymous said...

Good morning, Aunty HNK :-) You have a lovely niece. By the way, are you having fun with the Sims game? I sure would like to see some pictures.

Laura

M.E. said...

Congratulations!! Your baby niece is beautiful! I'm enjoying your blog, and I pray for peace, freedom, and happiness for you and all Iraqis.

Hadia ( pseudoname) said...

thank you M.S for you comment, it's nice to hear that you like my blog.

lura I have fun in the sims game but I still don't know where should I put it, I try to put them in downlod file , just arabean's sims work, but the other sites are not work.

Anonymous said...

This is a great site and i would highly recommend reputable online pharmacy . You can get more information on reputable online pharmacy at reputable online pharmacy

Anonymous said...

Hi, this site is really great. I got my meds from an offshore pharmacy in 4 days. Brand and generic name meds. I used the promo code 'First' during my purchase since it was my first purchase and I got $15.00 discount.....check out www.1medstore.net

Sarah

Anonymous said...

It's so inspiring to read your blog. I share your sentiments. N'ways chin up!

baby sleep problem

Ufuk KARACA said...

Op. Dr. Onurkan İdacı Ankara estetik cerrah olarak bir çok estetik ameliyatını Ankara ilinde uzman ekip ile estetik operasyonları yapmaktadır.

Burun şeklini ideal açı ve ölçülere kavuşturmak için erkek kadına ayrı ayrı modellerde planlanan ve aynı zamanda ihtiyaç varsa burundan nefes alma güçlüğünün de düzeltilebileceği lokal yada genel anestezi altında yapılabilen cerrahi işlemdir Burun Estetiği Çankaya.


Silikondan yapılmış protez kullanılarak cerrahi olarak meme hacminin arttırılmasıdır. 60 yıldır dünyada uygulanan en sağlıklı Meme Büyütme Çankaya yöntemi meme protezidir.


Lazer liposuction Çankaya konvansiyonel liposuctionun lazer teknolojisi ile birleştirilmiş halidir. Konvansiyonel liposuctionda yalnızca cilt altı yağ dokuları kırılarak dışarı aspire edilirken, lazer liposuctionda aspirasyon öncesi ve sonrasında açılan aynı delikten girilerek dokulara lazer enerjisi de uygulanır.


Karın germe Estetigi ameliyatı aşırı kilo, gebelik ve benzeri sebeplerle sarkmış olan karın derisinin cerrahi olarak çıkarılması işlemidir. İşlem sırasında ayrıca gevşek olan karın duvarı da sıkılaştırılabilir.


Günümüzde baş ağrılarının önemli bir kısmından sorumlu olan Migren ameliyatı Çankaya genel hatlarıyla, baş bölgesinin duyu siniri olan trigeminal sinirin dallarının belli bölgelerde sıkışması sonucu ortaya çıkan, başın çeşitli bölgelerinde ve değişik paternlerde görülebilen, sıklığı kişiden kişiye değişen ve mide bulantısı vb. gibi bulguların da eşlik edebildiği ataklar tarzında baş ağrılarıdır.


Meme dikleştirme Çankaya Kadınlarda meme sarkması, gebelik gibi edinsel sebeplerle oluşabildiği gibi gebelik yaşamamış kadınlarda da biraz daha ileri yaş döneminde olmak üzere, yer çekiminin etkisiyle meydana gelen kaçınılmaz bir süreçtir. Gebelik ve emzirme döneminde hormonların etkisiyle büyüyüp şişen meme dokusu, ekstra ağırlığının etkisiyle hem meme cildini esnetir hem de dokuyu taşıyan bağları gevşetir.